Bajk Piknik

Image 109

Bajk Piknik

Bajk Piknik to przyjemna forma spędzenia wspólnie niedzielnego popołudnia. Na rowerzystów, jak co roku czekają konkursy z cennymi nagrodami, darmowy warsztat rowerowy Dra Bike’a, punkt znakowania rowerów przez policję, konkursy i atrakcje dla dzieci, punkty gastronomiczne sprzedające pyszne jedzenie oraz liczne stoiska rowerowych wystawców. Wrocławskie Święto Rowerzysty jednoczy środowiska rowerowe. Razem piknikują użytkownicy rowerów górskich, rowerów miejskich, rodziny z dziećmi, miłośnicy BMX, miłośnicy zabytkowych rowerów, kurierzy rowerowi, użytkownicy rowerów poziomych i handbike’ów.

Harmonogram

Działania, pokazy, konkursy

Harmonogram

Atrakcje

Po pełnym wrażeń przejeździe w Peletonie ulicami Wrocławia, w parku czekać będzie na Was stoisko VR FUN. Dzięki zaawansowanej technologii przeniesie Was ono w niezwykły świat wirtualnej rzeczywistości. Będziecie mieć okazję do podróży i doświadczenia niesamowitych emocji podczas jazdy rikszą, która przeniesie Was w niezwykłe miejsca…

VR Fun

Na pewno pamiętacie o naszych ulubieńcach. Ich obecność na Wrocławskim Święcie Rowerzysty to już tradycja. Będą z nami cudowne psiaki z Fundacji Pomocy Zwierzętom „Matuzalki” gotowe do adopcji i wdzięczne za każde nawet najmniejsze wsparcie, jakie możecie im okazać.
Matuzalki
Debiut na Bajk Pikniku w roli sponsora będzie miała w tym roku firma Ronar. Oprócz prezentacji rowerów i akcesoriów rowerowych, dostępny będzie także na ich stanowisku serwis rowerowy, gdzie super obsługa „dokręci” to i owo w Waszych jednośladach.
Ronar
Jako rowerzyści doskonale wiemy jak istotna jest jakość miejskiego powietrza. Okazją do zabawy z powietrzem będą warsztaty zorganizowane przez naszego partnera firmę Fortum. Będzie mogli poczuć powietrze, zobaczyć zasypiający płomień oraz zamknąć smog w butelce. Dla spragnionych manualnych atrakcji możliwość wykonania własnego oryginalnego latawca.
1
Nasze Święto to doskonała okazja do zaprezentowania unikatowych rowerów, tworzonych z pasją, które podkreślają osobowość właściciela. Ogłaszamy zatem konkurs na najoryginalniejszy rower WŚR 2018. Nie ważne jaki model, jaki styl, jaka epoka – nagrodzimy trzy niepowtarzalne i najbardziej intrygujące pojazdy.
oryginalny bike
Podczas Bajk Pikniku będziecie mogli wziąć udział w warsztatach edukacyjnych, dotyczących segregacji odpadów, prowadzonych przez naszego partnera firmę Alba. Serdecznie zachęcamy do odwiedzania stoiska. Dla spragnionych wiedzy i rywalizacji czekają quizy i rebusy a na zwycięzców oczywiście upominki.
Alba
Jak co roku przeprowadzimy dla Was test zapięć. Pokażemy jakie są najbardziej skuteczne oraz jak NIE NALEŻY przypinać rowerów. Wśród osób, które przyniosą nam do testów swoje stare zapięcia wylosujemy dwa wysokiej jakości u-locki marki Kryptonite, które ufundowała fima Loca Bikes.
zapiecie

W parku Tołpy nasz zaprzyjaźniony fotograf będzie do Waszej dyspozycji. To doskonała okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia.

pamiątkowe zdjęcie

Żeby nasza jubileuszowa 10 edycja Święta miała godną oprawę wizualną, zachęcamy do wymyślania zwariowanych przebrań. Pokażmy temu miastu i jego mieszkańcom, że rowerzyści mają swój karnawał i potrafią się świetnie bawić. Za najciekawsze przebranie do zgarnięcia nagrody niespodzianki, których sponsorem jest Rowerlover oraz Wrocławskie Święto Rowerzysty.

przebranie1

Wiecie ile mamy śluz rowerowych we Wrocławiu, jak prawidłowo jeździć po mieście, jakie inwestycje rowerowe powstały i powstają w ostatnim czasie? Zapraszamy do udziału w quizie na temat rowerowej infrastruktury Wrocławia – świetna zabawa z solidną dawką humoru gwarantowana.

Quiz - infrastruktura

Tegoroczne WŚR to kolejna okazja by spotkać się z ekipą Oleśnica Bajk Stajl oraz z ich projektem mobilnej biblioteki Bookworm. Jest to trzykołowa maszyna, która powstała w Oleśnicy z miłości do rowerów i książek. Zainspirowani książką Chrisa Haddona pt. „My cool bike” i rozdziałem o akcji Street Books z Portland w USA autorstwa Laury Moulton odważyli się przenieść idee rowerowej biblioteki do swojego „małego” miasta. Po wielu rozmowach, spotkaniach, tygodniach pracy, dzięki zaufaniu przyjaciół i przede wszystkim dzięki zdolnościom i talentowi Sebastiana Paszkiewicza z warsztatu Rowery-RGG oleśnicki „mól książkowy” powstał, jeździ i promuje czytelnictwo wśród mieszkańców. Ekipa z Oleśnicy przyjedzie na Bajk Piknik do parku Stanisława Tołpy z wypełnioną skrzynią, by w piknikowej atmosferze stworzyć m.in. strefę książki i chilloutu na leżaczkach.

Oleśnica Bajk Stajl

Na Bajk Piknik zapraszamy również dzieci – te młodsze i starsze. Nasi wolontariusze z Jaszko Team przygotowali dla Was szereg atrakcji. Będą zagadki, ćwiczenia na wyobraźnię, konkursy zręcznościowe, malowanie plakietek pamiątkowych. Motywem przewodnim będzie oczywiście rower. Na zwycięzców konkursów czekać będą upominki od Wrocławskiego Święta Rowerzysty.

dzieci

Wieloletnim już zwyczajem intensywnie nad sprawnością Waszych pojazdów będzie czuwał Doktor Bike. Darmowy serwis rowerowy prowadzony przez Rowerownię CRK dostępny będzie podczas trwania Bajk Pikniku.

Dr. Bike

O zabawy ruchowe dla dzieci zatroszczy się Trener Personalny Monika Nowak, która sprawdzi sprawność fizyczną małych i większych cyklistów. Dla chętnych dodatkowych umiejętności odbędą się warsztaty z ozdabiania rowerów. Zachęcamy także do odwiedzania stoiska Mamafika, z ręcznie wykonywanymi plecakami, torbami, nerkami i innymi gadżetami rowerowymi.

MamafikaR