Bajk Piknik

swieto_rowerzysty_igapelczarska_0109

Bajk Piknik

Bajk Piknik to przyjemna forma spędzenia wspólnie niedzielnego popołudnia. Na rowerzystów, jak co roku czekają konkursy z cennymi nagrodami, darmowy warsztat rowerowy Dra Bike’a, punkt znakowania rowerów przez policję, konkursy i atrakcje dla dzieci, punkty gastronomiczne sprzedające pyszne jedzenie oraz liczne stoiska rowerowych wystawców. Wrocławskie Święto Rowerzysty jednoczy środowiska rowerowe. Razem piknikują użytkownicy rowerów górskich, rowerów miejskich, rodziny z dziećmi, miłośnicy BMX, miłośnicy zabytkowych rowerów, kurierzy rowerowi, użytkownicy rowerów poziomych i handbike’ów.

Harmonogram tegorocznego pikniku znajdziecie tutaj.

Tegoroczne atrakcje:

Dr Bike – serwis rowerowy

serwis

W trakcie pikniku będzie okazja do zadbania o swój rower. Jeśli coś mu będzie dolegać, na pewno postawimy go na koła 😉 Do dyspozycji będą aż 3 darmowe serwisy rowerowe: Rowerownia CRK, Rowerlover i Hultaj.

Znakowanie rowerów

znakowanie

Dobre zapięcie rowerowe to podstawa, ale warto także zarejestrować swój rower. Będzie można to zrobić przy stoisku Policji od godziny 14 do 17.

Warsztaty pierwszej pomocy

szpital misia

W tym roku po raz pierwszy zadbamy o edukację w zakresie bezpieczeństwa. Przeprowadzimy warsztaty pierwszej pomocy – wiedza przydatna zawsze i każdemu, bez względu na wiek. Dla najmłodszych otwieramy „Szpital pluszowego misia”. Koniecznie weźcie ze sobą swoje pluszaki! Warsztaty poprowadzi IFMSA Oddział Wrocław.

Oleśnica Bajk Stajl

01

Na piknik przyjadą do nas ze swoją fantastyczną biblioteką rowerową Oleśnica Bajk Stajl! Będzie można się zrelaksować w strefie książki i chilloutu z leżaczkami oraz nacieszyć oko najnowszą wystawą zdigitalizowanych znaczków rowerowych, która powstaje we współpracy z Pocztą Polską.

Rowery integracyjne

handbike

Dla tych, którzy chcieliby spróbować czegoś nowego, polecamy stoisko Rowerów Integracyjnych. Będzie okazja do spróbowania jazdy na handbike’u, czyli rowerze napędzanym siłą mięśni rąk. Rowery tego typu zostały zaprojektowane z myślą o osobach z niepełnosprawnością ruchową, ale świetnie sprawdzają się jako wsparcie w codziennych treningach górnych partii ciała oraz podczas rehabilitacji po urazach kończyn górnych.

Matuzalki

Matuzalki 1

Ponownie gościć będziemy Fundację Pomocy Zwierzętom „Matuzalki”. Przyjadą ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi. Jesteśmy pewni, że poznając ich historię wielu z Was się w nich zakocha, przekaże cegiełkę na lekarstwa, karmę a może nawet przygarnie?

Pumptruck

pumptruck

Po raz pierwszy będziemy gościć na WŚR Fundację Kult. Przyjedzie do nas z innowacyjnym, modularnym torem do jazdy na rowerze pumptruck, gdzie pod okiem instruktora będzie możliwość nauczenia się poprawnej i dynamicznej jazdy na nim. Taki sam tor powstał na Wzgórzu Andersa obok Aquaparku dzięki projektowi złożonemu do WBO przez Fundację Kult w roku 2015. Tor aktualnie jest na ukończeniu i już za kilka dni wrocławska społeczność rowerowa będzie mogła z niego w pełni skorzystać.

Kolorower

Kolorower

W ramach wielu warsztatów pokażemy Wam jak łatwo i niedrogo można nadać starym rowerom nowe oblicze. Na stoisku Kolorower odbędzie się pokaz artystycznego malowania rowerów oraz tworzenie  „łapacza snów” z popsutych części rowerowych.

Koncert zespołu Mizia & Mizia Blues Band

Mizia & Mizia Blues Band - logo

Mizia & Mizia Blues Band od ponad 15 lat funkcjonuje na wrocławskiej i polskiej scenie bluesowej. Zespół tworzony przez trio Miziów (ojciec Stefan – harmonijka i synowie Witek – gitara i Włodek – gitara i wokal) oraz Maćka Wolańskiego (bas) i Grzegorz Siwickiego (perkusja) gra utwory szeroko pojętego bluesa od klasyków – Muddy’ego Watersa, Johna Lee Hookera czy B.B.Kinga aż po Tadeusza Nalepę, ZZ TOP czy Rolling Stones. W niedzielę czeka nas zatem dobra zabawa przy energetycznej, żywej muzyczce. Zapraszamy fanów bluesa oraz tych, którzy niechybnie dołączą do ich grona już w niedzielę.

Warsztaty rowerowe

Agata

Zapraszamy dzieci na warsztaty rowerowe w ramach pikniku. Podczas warsztatów powstaną oryginalne, kolorowe, upcyklingowe breloki z rowerem w roli głównej oraz odjazdowe frędzle na kierownicę. Z nietypowych elementów wykonamy fantastyczne ozdoby, dzięki którym nasz rower będzie niezwykły!

 

MIEJSCE: Park Stanisława Tołpy DZIEŃ: 10 czerwca 2018 GODZINA: 14:00 - 18:00 wir Wrocławska Inicjatywa Rowerowa