Wielki Peleton

swieto_rowerzysty_igapelczarska_0040

Wielki Peleton

Wielki Peleton wyruszy z placu Nowy Targ i podobnie jak w poprzednich latach dotrze do Parku Stanisława Tołpy, w którym odbędzie się Bajk Piknik. W ubiegłym roku jechało w nim niemal 4500 osób, tym razem nie może zabraknąć i Ciebie!

Liczba użytkowników rowerów we Wrocławiu stale rośnie, a Wielki Peleton to doskonała okazja, by zamanifestować swoją obecność na drogach, upomnieć się o swoje prawa i zwrócić uwagę władz miasta oraz innych użytkowników ruchu drogowego na sprawy bezpieczeństwa. Dla niektórych jest to jedna z nielicznych okazji, kiedy decydują się na jazdę ulicą, gdyż z obawy o własne bezpieczeństwo wybierają na co dzień nielegalną jazdę chodnikiem.

Zlot Gwiaździsty

Zlot Gwiaździsty to grupowy dojazd uczestników Wrocławskiego Święta Rowerzysty z odległych rejonów miasta do punktu zbiórki w centrum, czyli do placu Nowy Targ. Ma on za zadanie ułatwić dojazd osobom mieszkającym poza Wrocławiem lub jego centrum, a także umożliwić przejazd w towarzystwie innych rowerzystów. W tym roku wystartuje on z Brochowa, Leśnicy i Psiego Pola. Zlot Gwiaździsty jest prowadzony na zasadach ogólnych, więc uczestnicy jadą w nim na własną odpowiedzialność. Każda z tras będzie jednak prowadzona przez naszych przewodników.

Zachęcamy, by dołączać do nas na trasie :)

MIEJSCE: Plac Nowy Targ DZIEŃ: 10 czerwca 2018 GODZINA: 12:00 - 14:00 wir Wrocławska Inicjatywa Rowerowa