Wielki Peleton

swieto_rowerzysty_igapelczarska_0040

Wielki Peleton

Wielki Peleton wyruszy z placu Nowy Targ i podobnie jak w poprzednich latach dotrze do Parku Stanisława Tołpy, w którym odbędzie się Bajk Piknik. W ubiegłym roku jechało w nim niemal 4500 osób, tym razem nie może zabraknąć i Ciebie!

Liczba użytkowników rowerów we Wrocławiu stale rośnie, a Wielki Peleton to doskonała okazja, by zamanifestować swoją obecność na drogach, upomnieć się o swoje prawa i zwrócić uwagę władz miasta oraz innych użytkowników ruchu drogowego na sprawy bezpieczeństwa. Dla niektórych jest to jedna z nielicznych okazji, kiedy decydują się na jazdę ulicą, gdyż z obawy o własne bezpieczeństwo wybierają na co dzień nielegalną jazdę chodnikiem.

Zlot Gwiaździsty

Zlot Gwiaździsty to grupowy dojazd uczestników Wrocławskiego Święta Rowerzysty z odległych rejonów miasta do punktu zbiórki w centrum, czyli do placu Nowy Targ. Ma on za zadanie ułatwić dojazd osobom mieszkającym poza Wrocławiem lub jego centrum, a także umożliwić przejazd w towarzystwie innych rowerzystów. W tym roku wystartuje on z Brochowa, Leśnicy i Psiego Pola. Zlot Gwiaździsty jest prowadzony na zasadach ogólnych, więc uczestnicy jadą w nim na własną odpowiedzialność. Każda z tras będzie jednak prowadzona przez naszych przewodników.

Zachęcamy, by dołączać do nas na trasie :)

Darmowe przejazdy rowerami miejskimi!

Jak co roku, do obchodów Wrocławskiego Święta Rowerzysty włączy się Wrocławski Rower Miejski. Żeby zachęcić mieszkańców do aktywnego udziału w wydarzeniu, firma Nextbike Polska udostępni do darmowego wypożyczenia aż 60 jednośladów. Będą one dostępne od godziny 11:00 na placu Nowy Targ, skąd godzinę później do Parku Stanisława Tołpy wyruszy Wielki Peleton. Darmowy wynajem będzie możliwy wyłącznie dla osób, posiadających aktywne konto użytkownika i tylko za pośrednictwem aplikacji mobilnej Nextbike.

Aplikację można ściągnąć pod adresem:
• Android: play.google.com/store/apps/details?id=de.nextbike.beta&hl=pl
• iOS: itunes.apple.com/pl/app/my-nextbike/id1038918130?mt=8
• Windows Phone: microsoft.com/pl-pl/store/apps/nextbike/9wzdncrdbxk3

Żeby dopełnić warunków bezpłatnego wypożyczenia, po zakończeniu Wielkiego Peletonu należy do godziny 15:00 zwrócić jednoślad za pomocą aplikacji w punkcie obsługiwanym przez pracowników Nextbike’a na pikniku w Parku Tołpy.

MIEJSCE: Plac Nowy Targ DZIEŃ: 5 czerwca 2016 GODZINA: 12:00 - 14:00 nextbokebg Nextbike wir Wrocławska Inicjatywa Rowerowa